Katalog produktu
Filtr

Cena

Zvětšení, x

Průměr objektivu, mm

Další vlastnosti

Monokulární dalekohledy

V našem internetovém obchodě je velký výběr monokulárních dalekohledů slavných značek. Monokulární dalekohledy jsou určeny pro pozorování vzdálených objektů. Sdílejí pracovní princip binokulárních dalekohledů, ale mají pouze jeden optický tubus. Monokulární dalekohledy jsou levnější než binokulární dalekohledy. Vyberte si optický přístroj pro denní pozorování nebo studium přírody v extrémních podmínkách.

Setřídit podle
Doporučené
Popularita
Cena (od nejnižší k nejvyšší)
Cena (od nejvyšší k nejnižší)
Zobrazit:
VÍCE

Monokulární dalekohledy

Tato část obsahuje monokulární dalekohledy, které jsou navrženy různými výrobci pro všechny druhy pozorování. Monokulární dalekohled je optický přístroj, který byl vytvořen jako alternativa k binokulárnímu dalekohledu. Ve skutečnosti je to polovina binokulárního dalekohledu – jeden z jeho optických tubusů. Velkou výhodou monokulárního dalekohledu je jeho kompaktní a lehký design. Monokulární dalekohled však není vhodný pro delší stacionární pozorování. Přesto si mnoho turistů, lovců, přírodovědců a turistů vybralo monokulární dalekohled jako hlavní pozorovací nástroj.

Optický systém v monokulárním dalekohledu je stejný jako v binokulárním dalekohledu. Může se jednat buď o systém se střechovými nebo Porro hranoly. Sklo se obvykle používá pro výrobu čoček a hranolů, a to včetně skla s nízkými hodnotami rozptylu světla. Levné modely běžně používají vícevrstvý povlak nebo vícevrstvé povlaky na všech optických prvcích; modely prémiové třídy používají dielektrické, hydrofobní a jiné povlaky. Většina levnějších monokulárních dalekohledů je navržena pro denní pozorování. Dražší modely lze použít pro pozorování v podmínkách nízkého osvětlení, např. za soumraku nebo oblačného počasí.

Monokulární dalekohledy mohou mít různou schopnost zvětšení. Turistické modely obvykle neposkytují více než 7x zvětšení, zatímco profesionální monokulární dalekohledy umožňují 20x a 30x zvětšení. Existují monokulární dalekohledy se zoom objektivem, které mají variabilní zvětšení v pevném rozsahu. Vezměte prosím na vědomí, že optické systémy s velkým zvětšením nejsou vhodné pro ruční pozorování. Monokulární dalekohledy se zvětšením vyšším než 12x lze namontovat na stativ stejně jako binokulární dalekohledy.

Obchod s optickými přístroji a zařízením Zoom’n’Joy nabízí také monokulární dalekohled pro náročné uživatele: tyto modely lze použít za každého počasí. Mezi nejznámější značky ve své řadě patří vodotěsné monokulární dalekohledy a monokulární dalekohledy naplněné dusíkem. Tyto optické přístroje jsou vybaveny čočkami, které se při prudkých změnách teploty nezamlžují; těla monokulárních dalekohledů jsou nepropustná pro déšť nebo sníh a lze je používat v blízkosti vody.

logo
FacebookInstagramYouTubeLinkedIn
Zoom’n’Joy® is a registered trademark. © 2022 Zoom’n’Joy
© 2022 Discovery or its subsidiaries and affiliates. Discovery and related logos are trademarks of Discovery or its subsidiaries and affiliates, used under license. All rights reserved. Discovery.com