Katalog produktu
Filtr(1)

Cena

Zvětšení, x

Průměr objektivu, mm

Další vlastnosti

Monokulární dalekohledy Discovery Gator

Řada Discovery Gator nabízí monokulární dalekohledy s pevným přiblížením a také modely s plynule nastavitelným přiblížením. Optika všech zařízení je vyrobena ze skla s komplexní antireflexní vrstvou a chráněna pryží potaženým krytem. Některé z modelů mají také otočnou (šroubovací) očnici, dioptrickou korekci a závit pro upevnění na stativ.

Řada
Discovery
Setřídit podle
Doporučené
Popularita
Cena (od nejnižší k nejvyšší)
Cena (od nejvyšší k nejnižší)
Zobrazit:

Monokulární dalekohledy

Tato část obsahuje monokulární dalekohledy, které jsou navrženy různými výrobci pro všechny druhy pozorování. Monokulární dalekohled je optický přístroj, který byl vytvořen jako alternativa k binokulárnímu dalekohledu. Ve skutečnosti je to polovina binokulárního dalekohledu – jeden z jeho optických tubusů. Velkou výhodou monokulárního dalekohledu je jeho kompaktní a lehký design. Monokulární dalekohled však není vhodný pro delší stacionární pozorování. Přesto si mnoho turistů, lovců, přírodovědců a turistů vybralo monokulární dalekohled jako hlavní pozorovací nástroj.

Optický systém v monokulárním dalekohledu je stejný jako v binokulárním dalekohledu. Může se jednat buď o systém se střechovými nebo Porro hranoly. Sklo se obvykle používá pro výrobu čoček a hranolů, a to včetně skla s nízkými hodnotami rozptylu světla. Levné modely běžně používají vícevrstvý povlak nebo vícevrstvé povlaky na všech optických prvcích; modely prémiové třídy používají dielektrické, hydrofobní a jiné povlaky. Většina levnějších monokulárních dalekohledů je navržena pro denní pozorování. Dražší modely lze použít pro pozorování v podmínkách nízkého osvětlení, např. za soumraku nebo oblačného počasí.

Monokulární dalekohledy mohou mít různou schopnost zvětšení. Turistické modely obvykle neposkytují více než 7x zvětšení, zatímco profesionální monokulární dalekohledy umožňují 20x a 30x zvětšení. Existují monokulární dalekohledy se zoom objektivem, které mají variabilní zvětšení v pevném rozsahu. Vezměte prosím na vědomí, že optické systémy s velkým zvětšením nejsou vhodné pro ruční pozorování. Monokulární dalekohledy se zvětšením vyšším než 12x lze namontovat na stativ stejně jako binokulární dalekohledy.

Obchod s optickými přístroji a zařízením Zoom’n’Joy nabízí také monokulární dalekohled pro náročné uživatele: tyto modely lze použít za každého počasí. Mezi nejznámější značky ve své řadě patří vodotěsné monokulární dalekohledy a monokulární dalekohledy naplněné dusíkem. Tyto optické přístroje jsou vybaveny čočkami, které se při prudkých změnách teploty nezamlžují; těla monokulárních dalekohledů jsou nepropustná pro déšť nebo sníh a lze je používat v blízkosti vody.

logo
FacebookInstagramYouTubeLinkedIn
Zoom’n’Joy® is a registered trademark. © 2022 Zoom’n’Joy
© 2022 Discovery or its subsidiaries and affiliates. Discovery and related logos are trademarks of Discovery or its subsidiaries and affiliates, used under license. All rights reserved. Discovery.com