Katalog produktu
Filtr(1)

Cena

Zvětšení, x

Průměr objektivu, mm

Další vlastnosti

Monokulární dalekohledy Levenhuk Wise PRO

Monokulární dalekohledy s malou clonou a s optikou vyrobenou ze skla BaK-4 s vícenásobnou antireflexní vrstvou. Skvěle se hodí k pozorování přírody a studiu městské krajiny. Všechny tyto dalekohledy mají velice krátkou nejmenší vzdálenost zaostření, jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám i náhlým změnám teploty. Skvěle se hodí pro pozorování pomocí stativu. Monokulární dalekohledy Levenhuk Wise PRO jsou ideální volbou pro lovce, táborníky i turisty.

Řada
Monokulární dalekohledy pro začátečníky
Monokulární dalekohledy pro pokročilé
Špičkové monokulární dalekohledy
Námořní monokulární dalekohledy
Levenhuk, Inc., USA
Setřídit podle
Featured
Popularity
Price (Low to High)
Price (High to Low)
Zobrazit:

Monokulární dalekohledy

Tato část obsahuje monokulární dalekohledy, které jsou navrženy různými výrobci pro všechny druhy pozorování. Monokulární dalekohled je optický přístroj, který byl vytvořen jako alternativa k binokulárnímu dalekohledu. Ve skutečnosti je to polovina binokulárního dalekohledu – jeden z jeho optických tubusů. Velkou výhodou monokulárního dalekohledu je jeho kompaktní a lehký design. Monokulární dalekohled však není vhodný pro delší stacionární pozorování. Přesto si mnoho turistů, lovců, přírodovědců a turistů vybralo monokulární dalekohled jako hlavní pozorovací nástroj.

Optický systém v monokulárním dalekohledu je stejný jako v binokulárním dalekohledu. Může se jednat buď o systém se střechovými nebo Porro hranoly. Sklo se obvykle používá pro výrobu čoček a hranolů, a to včetně skla s nízkými hodnotami rozptylu světla. Levné modely běžně používají vícevrstvý povlak nebo vícevrstvé povlaky na všech optických prvcích; modely prémiové třídy používají dielektrické, hydrofobní a jiné povlaky. Většina levnějších monokulárních dalekohledů je navržena pro denní pozorování. Dražší modely lze použít pro pozorování v podmínkách nízkého osvětlení, např. za soumraku nebo oblačného počasí.

Monokulární dalekohledy mohou mít různou schopnost zvětšení. Turistické modely obvykle neposkytují více než 7x zvětšení, zatímco profesionální monokulární dalekohledy umožňují 20x a 30x zvětšení. Existují monokulární dalekohledy se zoom objektivem, které mají variabilní zvětšení v pevném rozsahu. Vezměte prosím na vědomí, že optické systémy s velkým zvětšením nejsou vhodné pro ruční pozorování. Monokulární dalekohledy se zvětšením vyšším než 12x lze namontovat na stativ stejně jako binokulární dalekohledy.

Obchod s optickými přístroji a zařízením Zoom’n’Joy nabízí také monokulární dalekohled pro náročné uživatele: tyto modely lze použít za každého počasí. Mezi nejznámější značky ve své řadě patří vodotěsné monokulární dalekohledy a monokulární dalekohledy naplněné dusíkem. Tyto optické přístroje jsou vybaveny čočkami, které se při prudkých změnách teploty nezamlžují; těla monokulárních dalekohledů jsou nepropustná pro déšť nebo sníh a lze je používat v blízkosti vody.