Katalog produktu
Akční kameryAstroplanetáriaLaserové dálkoměryVzdělávací sadyKompasyKapesní svítilnyZařízení pro noční viděníFotografické stativyBrašny, kufříky a pouzdraNástroje na čištění optikyKnihy, mapy a plakátyInteraktivní planety / hvězdné oblohyBaterieOstatní
Příslušenství k hvězdářským dalekohledům
Diagonální zrcátka k hvězdářským dalekohledůmHranoly k hvězdářským dalekohledůmBarlowovy čočky k hvězdářským dalekohledůmOkuláry k hvězdářským dalekohledůmBorse, custodie e astucci per telescopiStativy k hvězdářským dalekohledůmDigitální fotoaparáty k hvězdářským dalekohledůmAstrofotografické příslušenstvíFiltry k hvězdářským dalekohledůmObaly, pouzdra a brašny na teleskopyNástroje na čištění optiky teleskopuPlakáty, mapy a knihy o astronomiiDalší příslušenství k hvězdářským dalekohledům
Příslušenství mikroskopů
Preparáty připravené k pozorování mikroskopemExperimentální sady pro mikroskopyObjektivy pro mikroskopyOkuláry k mikroskopůmKrycí sklíčka k pozorování mikroskopemČistá sklíčka k pozorování mikroskopemDigitální fotoaparáty k mikroskopůmNástroje na čištění optiky mikroskopůPlakáty, mapy a knihy o mikroskopiiOstatní mikroskopické příslušenství
Příslušenství k pozorovacím dalekohledům
Stativy pro pozorovací dalekohledyNástroje na čištění optiky pozorovacích dalekohledů
Příslušenství pro binokulární dalekohledy
Stativy pro binokulární dalekohledyObaly, pouzdra a brašny na binokulární dalekohledyNástroje na čištění optiky binokulárních dalekohledůDržáky k hvězdářským dalekohledům
Jak používat preparovaná sklíčka mikroskopu

Jak používat preparovaná sklíčka mikroskopu

how_to_use_prepared_microscope_slides_01 Sklíčko mikroskopů vás rychle a jednoduše přenese do úžasného mikro světa. Každá sada sklíček obsahuje celou řadu zpracovaných biologických vzorků. Je třeba pouze umístit jeden ze vzorků na plochu a nastavit optiku pro sledování.

Jak studovat preparované sklíčko pod mikroskopem:

  1. Umístěte mikroskop na pevný a stabilní povrch. Pro pohodlnou práci s optikou by mělo být kolem mikroskopu dostatek místa.
  2. Nainstalujte okulár do příslušné trubice na mikroskopu (pokud není předinstalována).
  3. Pokud mikroskop obsahuje osvětlovací světlo, zapojte mikroskop do napájecího zdroje nebo vložte baterie. Zapněte světlo.
  4. Vezměte preparované sklíčko mikroskopu ze sady, položte je na plochu a upevněte pomocí svorek. Držte sklíčko opatrně za okraje, aby nedošlo k otisku prstů na skle.
  5. Otáčejte otočnou hlavu a prohlížejte si sklíčko mikroskopu při nejnižším zvětšení. Budete potřebovat nejmenší čočky objektivu.
  6. táčejte zaměřovacími knoflíky a přibližte čočky objektivu co nejvíce sklu se vzorkem. Buďte opatrní! Sklíčko se může rozbít a vzorek zničit, pokud je na ně vyvíjena nadměrná síla.
  7. Prohlédněte si okulár a otáčejte knoflíkem pro nastavení zaostření na protilehlou stranu tak, aby se čočky objektivu posunuly pryč od sklíčka mikroskopu. Zastavte, když bude obraz co nejostřejší. Podrobně si prohlédněte vzorek pod mikroskopem.
  8. Upravte čočky objektivu tak, abyste dosáhli vyššího zvětšení. Opakujte kroky 6 a 7.
  9. Pokud váš mikroskop umožňuje výměnu okuláru, můžete si prohlížet vzorky různými okuláry.

Kde lze preparovaná sklíčka mikroskopu sehnat? Máme je k dispozici v našem online obchodě. Sady preparovaných sklíček jsou k dispozici v této sekci. Naleznete zde malé i velké sady, které obsahují desítky snímků a příruček. Důrazně doporučujeme produkt Levenhuk N80 „Uvidíte vše!“ Sada sklíček.

Kromě prohlížení preparovaných mikroskopických snímků vás možná bude zajímat i pozorování různých objektů. Použijte vše, co je k dispozici: trochu sušenky, kapka jogurtu z ledničky, prachový chuchvalec zpod postele atd. Pokud najdete korek od vína, budete moci znovu vyzkoušet vědecké experimenty od Roberta Hookea, který zkoumal buněčnou strukturu a zavedl termín „buňka“, s použitím výše uvedeného vzorku.

Červenec 2019
Zoom'n'Joy


Jakákoli reprodukce tohoto materiálu za účelem veřejné prezentace na libovolném nosiči informací a v jakémkoli formátu je zakázána. Na tento článek se můžete odvolávat formou aktivního odkazu na stránky www.zoom-n-joy.cz.

Výrobce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit ceny, sortiment a specifikace výrobků, případně ukončit jejich výrobu a prodej.