Katalog produktu
Akční kameryAstroplanetáriaLaserové dálkoměryVzdělávací sadyKompasyKapesní svítilnyZařízení pro noční viděníFotografické stativyBrašny, kufříky a pouzdraNástroje na čištění optikyKnihy, mapy a plakátyInteraktivní planety / hvězdné oblohyBaterieOstatní
Příslušenství k hvězdářským dalekohledům
Diagonální zrcátka k hvězdářským dalekohledůmHranoly k hvězdářským dalekohledůmBarlowovy čočky k hvězdářským dalekohledůmOkuláry k hvězdářským dalekohledůmBorse, custodie e astucci per telescopiStativy k hvězdářským dalekohledůmDigitální fotoaparáty k hvězdářským dalekohledůmAstrofotografické příslušenstvíFiltry k hvězdářským dalekohledůmObaly, pouzdra a brašny na teleskopyNástroje na čištění optiky teleskopuPlakáty, mapy a knihy o astronomiiDalší příslušenství k hvězdářským dalekohledům
Příslušenství mikroskopů
Preparáty připravené k pozorování mikroskopemExperimentální sady pro mikroskopyObjektivy pro mikroskopyOkuláry k mikroskopůmKrycí sklíčka k pozorování mikroskopemČistá sklíčka k pozorování mikroskopemDigitální fotoaparáty k mikroskopůmNástroje na čištění optiky mikroskopůPlakáty, mapy a knihy o mikroskopiiOstatní mikroskopické příslušenství
Příslušenství k pozorovacím dalekohledům
Stativy pro pozorovací dalekohledyNástroje na čištění optiky pozorovacích dalekohledů
Příslušenství pro binokulární dalekohledy
Stativy pro binokulární dalekohledyObaly, pouzdra a brašny na binokulární dalekohledyNástroje na čištění optiky binokulárních dalekohledůDržáky k hvězdářským dalekohledům
Jak vypadají vlasy pod mikroskopem?

Jak vypadají vlasy pod mikroskopem?

what_does_hair_look_like_under_a_microscope_01 Nejlepší na studiu mikrosvěta je to, že vhodné objekty můžete najít všude kolem sebe. A někdy dokonce i na sobě. Jedním z nejzajímavějších předmětů k pozorování jsou obyčejné vlasy. Nemusíte je nijak připravovat – prostě vezměte jeden vlas, položíte jej na sklíčko a zaostříte. V tomto článku vám řekneme, jak vypadají vlasy pod mikroskopem, který optický přístroj je lepší použít k pozorování a jaké zvětšení je pro výzkum potřeba. Pokud máte možnost, použijte k bádání vlasy různých lidí. Preparáty se budou lišit barvou i strukturou.

Vlasy pod mikroskopem: fotografie a zvláštnosti struktury

Lidské vlasy pod mikroskopem připomínají zvířecí srst. Vypadají jako trubice naplněné keratinem (pigment) a na vnějším povrchu pokryté drobnými šupinkami. Pokud tyto šupinky těsně přiléhají k vlasovému vláknu, vlasy jsou hladké a lesklé. Matné a nezdravé vlasy vypadají pod mikroskopem jinak – šupinky jsou neuspořádané a rozpadají se.

Pomocí běžného digitálního mikroskopu můžete vlasy pod mikroskopem studovat, fotografovat a zaznamenávat videa svého výzkumu. Vysoké zvětšení není nutné: k pozorování vlasové cibulky, střední části a špičky vlasu postačuje zvětšení do 100x. K pozorování můžete použít optický mikroskop, ale k pořizování fotografií budete potřebovat alespoň chytrý telefon.

V našem online obchodě najdete bohatý výběr moderních mikroskopů, které budou ideální při studiu různých objektů, i hotové preparáty.

Březen 2019
Zoom'n'Joy


Jakákoli reprodukce tohoto materiálu za účelem veřejné prezentace na libovolném nosiči informací a v jakémkoli formátu je zakázána. Na tento článek se můžete odvolávat formou aktivního odkazu na stránky www.zoom-n-joy.cz.

Výrobce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit ceny, sortiment a specifikace výrobků, případně ukončit jejich výrobu a prodej.