Katalog produktu
Akční kameryAstroplanetáriaLaserové dálkoměryVzdělávací sadyKompasyKapesní svítilnyZařízení pro noční viděníFotografické stativyBrašny, kufříky a pouzdraNástroje na čištění optikyKnihy, mapy a plakátyInteraktivní planety / hvězdné oblohyBaterieOstatní
Příslušenství k hvězdářským dalekohledům
Diagonální zrcátka k hvězdářským dalekohledůmHranoly k hvězdářským dalekohledůmBarlowovy čočky k hvězdářským dalekohledůmOkuláry k hvězdářským dalekohledůmBorse, custodie e astucci per telescopiStativy k hvězdářským dalekohledůmDigitální fotoaparáty k hvězdářským dalekohledůmAstrofotografické příslušenstvíFiltry k hvězdářským dalekohledůmObaly, pouzdra a brašny na teleskopyNástroje na čištění optiky teleskopuPlakáty, mapy a knihy o astronomiiDalší příslušenství k hvězdářským dalekohledům
Příslušenství mikroskopů
Preparáty připravené k pozorování mikroskopemExperimentální sady pro mikroskopyObjektivy pro mikroskopyOkuláry k mikroskopůmKrycí sklíčka k pozorování mikroskopemČistá sklíčka k pozorování mikroskopemDigitální fotoaparáty k mikroskopůmNástroje na čištění optiky mikroskopůPlakáty, mapy a knihy o mikroskopiiOstatní mikroskopické příslušenství
Příslušenství k pozorovacím dalekohledům
Stativy pro pozorovací dalekohledyNástroje na čištění optiky pozorovacích dalekohledů
Příslušenství pro binokulární dalekohledy
Stativy pro binokulární dalekohledyObaly, pouzdra a brašny na binokulární dalekohledyNástroje na čištění optiky binokulárních dalekohledůDržáky k hvězdářským dalekohledům
Oko pod mikroskopem: fotografie hmyzu

Oko pod mikroskopem: fotografie hmyzu

eye under a microscope, fly eye under a microscope photo, human eye under a microscope Lidské oko pod mikroskopem představuje celý vesmír barev a složitých struktur. Čím vyšší je zvětšení mikroskopu, tím více detailů můžete vidět. Nicméně pro amatérského biologa je téměř nemožné získat vhodný exemplář ke studiu. Připravené sady preparátů obvykle obsahují nervová a svalová vlákna, lidskou kůži a lidské vlasy – ne však oči. Například sada Levenhuk N80 NG “See it all” obsahuje 19 připravených preparátů lidských orgánů, ale ani v ní takovou vzácnost nenajdete.

Pojďme tedy rozkrýt jedno tajemství: existuje oko, které se dá pod mikroskopem studovat. Oči hmyzu a pavouků jsou totiž také zajímavé objekty ke zkoumání. Chytit mouchu, komára nebo pavouka není těžké. Stačí několik minut – a pod objektivem mikroskopu uvidíte celý vesmír. Je zajímavé, že různé druhy hmyzu a pavoukovců mají různé oční struktury. Mouchy mají složené oči, zatímco oči pavouků vypadají jako velké lesklé korálky.

Hmyz a pavouky můžete pozorovat již při zvětšení 50x-100x, ale detailnější obraz získáte pomocí optiky se zvětšením 800x nebo 1000x. Pomocí digitálního mikroskopu můžete oči hmyzu i fotografovat, například pořizovat snímky oka mravence pod mikroskopem – fotografii můžete vidět výše.

Doporučujeme vám, abyste si ke studiu mikrosvěta pořídili moderní digitální nebo optický mikroskop. Budete moci bádat ve všech oblíbených oblastech amatérského výzkumu. Můžete zkoumat život v kapce vody, studovat připravené mikroskopické preparáty a provádět domácí vědecké experimenty. Kontaktujte nás a my vám pomůžeme najít ideální optický přístroj, který zvládne všechny tyto úkoly.

Březen 2019
Zoom'n'Joy


Jakákoli reprodukce tohoto materiálu za účelem veřejné prezentace na libovolném nosiči informací a v jakémkoli formátu je zakázána. Na tento článek se můžete odvolávat formou aktivního odkazu na stránky www.zoom-n-joy.cz.

Výrobce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit ceny, sortiment a specifikace výrobků, případně ukončit jejich výrobu a prodej.